Půjčka bez rizika pro klienta i poskytovatele

Každá půjčka představuje menší či větší riziko jak pro poskytovatele půjčky, tak pro klienta. Splátky snižují příjmy domácnosti, se kterými může dlužník volně nakládat, poskytovatel zase podstupuje riziko, že klient nebude řádně a včas splácet. Proto je potřeba, aby zájemce o půjčku dobře zvážil, zda takto získané finance opravdu potřebuje.

Nabídka bankovních půjček je dostatečně široká a je skutečně z čeho vybírat. Finanční služby včetně půjček jsou zde poskytovány jak soukromým osobám, tak společnostem a firmám, a pokud ano, aby si vybral takovou, která pro něj bude nejvýhodnější a s nejmenším množstvím rizik. Za půjčku bez rizika by se dala považovat taková půjčka, která umožňuje nastavení únosných splátek a kde je možné řešit s poskytovatelem odklady splácení.

Co sledovat při výběru půjčky

Proto, aby půjčka byla bez rizika, je důležitý především výběr spolehlivého poskytovatele půjčky. Pokud si neumíte sami vybrat, zvolte již osvědčeného tradičního a velkého poskytovatele půjček. V každém případě si zjistěte informace o poskytovateli v obchodním rejstříku a podívejte se i na zkušenosti předchozích zákazníků. Nereagujte na nabídky anonymních společností nebo soukromníků. Dále zvažte, kolik a na jakou dobu si chcete půjčit, a kolik zaplatíte navíc. Tento údaj vám nejlépe ukáže RPSN, kde jsou zahrnuty nejen úroky, ale i poplatky.

Věnujte velkou pozornost smlouvě o půjčce

Všechny důležité informace o půjčce bez rizika najdete ve smlouvě. Na seznámení se se smluvními podmínkami si ponechte dostatečný prostor, nic nepodepisujte ve spěchu a pod nátlakem. Zajímejte se také o možné sankce v případě, že byste nemohli včas a řádně splácet. Přísné sankce mohou vést k neúnosnému navýšení dluhu a případně až k exekuci. Výhodou je také možnost odkladu splátek, popřípadě změny výše splátek podle vašich možností. Pokud vám všechny podmínky půjčky budou vyhovovat a budete mít i rezervu pro splácení, můžete o své půjčce říci, že jde skutečně o půjčku bez rizika.

Dodržte všechny smluvní podmínky

Proto, aby vaše půjčka byla opravdu bez rizik, musíte dodržovat podmínky, ke kterým jste se zavázali. Dojde-li k problémům se splácením, je potřeba jednat a začít vše řešit včas. S většinou poskytovatelů půjčky bez rizika je možno jednat a domluvit se na dalším postupu – odložit splátky, upravit splátkový kalendář a podobně. K jednání je však potřeba přistoupit ještě než uplyne doba pro úhradu splátky. Drží-li se obě strany podmínek smlouvy, proběhne půjčka k úplné spokojenosti dlužníka i věřitele.

Author: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *